احمد حاج سید نصیری

سال تولد ۱۳۴۵ |تاریخ شهادت: ۲۶/۰۸/۱۳۶۱ |محل شهادت: سومار |سن: ۱۶ سال

گزیده ای از نامه های شهید بزرگوار

بسم الله الرحمن الرحیم
قال رسول الله (ص): فوق کل ذی بر حتی یقتل فی سبیل الله فاذا قتل فی سبیل الله فلیس فوقه بر.
بالاتر از هر نیکوکاری، نیکوکاری ای است تا اینکه کشته شود در راه خدا، از زمانی که کشته شد در راه خدا پس نیست بالاتر از او نیکوکاری ای.
خدایا، آرزو دارم که در راهت خدمت کنم خدمتم را بپذیر و مرا راهنما باش تا بتوانم از چند روز زندگی به بهترین نحو استفاده کرده و توشه آخرت را بربندم. کوله بارم از گناهان سنگین و هر روز بر آن افزوده می شود، خدایا اگر رحمتت شامل حال بنده ای شود در بالاترین قله افتخار جای دارد خدایا رحمتت را شامل حالم کن هدایتم کن به راهت، همانطور که انبیا و صدیقین و صالحین را هدایت کردی. هدایتم کن به سوی جمله گاه شهادت، این سفینه نجات از گناهان، راه نجات از زندگی پوچ مادی. خدایا در دلم نیرویی بینداز که در مقابل دشمنان اسلام قاطعانه همچنان امام حسین(ع) بایستم و از دادن سر و جان باکی نداشته باشم. (شهادت چه زیباست ولی آیا نصیب هر کس می شود؟) خدایا مرا در راهت به شهادت برسان. خدایا بروحدانیت تو و حقانیت تمام رسولانت و خاتم آنها رسول اکرم محمد صلوات اله و امامان برحق، علی(ع) ‍ و یازده فرزندش و منجی عالم بشریت حضرت مهدی(عج) برپاکننده عدل در جهان ]شهادت[ می دهم. اماممان خمینی کبیر و یارانش را با جان و دل یاورم. به راهی که می روم راهی است که آن را در نهایت صحت و سلامت و در کمال آزادی و آگاهی انتخاب کرده ام و آرزو دارم برای اسلام و مسلمین مفید واقع شوم.


پدر و مادر عزیز، برادر و خواهرانم شما را وصیت می کنم که اگر افتخار اینکه در این راه به شهادت رسیدم کوچکترین ناراحتی به دل راه ندهید که به خوب جایی رفته ام که اگر خدا قبول کند. ان شاء الله اگر پدر عزیز برای تو فرزند خوبی نبودم به خوبی و مردانگی ات مرا ببخش برای آمرزش گناهانم دعا کن و تو ای مادر عزیز می دانم تا زمانی که بچه بودم هر روز باعث اذیت و آزار تو می شدم و وقتی بزرگ شدم باز هم به فکر تو نبودم. می دانم که از دست من خیلی رنج کشیدی باید جبران می کردم ولی دیر شده و خدا اینگونه مقرر داشته که در جبهه نبرد حق علیه باطل باشم. از تو می خواهم که با آن رأفت مادری مرا حلال کنی و در آن دنیا شفاعتم کنی و شما ای برادران و خواهران عزیزم. اگر برادر خوبی برای شما نبودم، شما قدر دوستی و وحدت را بدانید و برای هم خوب باشید. پیروزی در گرو وحدت است. من آنقدر کوچکم که در مقابل بزرگی شما وصیتی داشته باشم. شما صلاح کار خود را بهتر می دانید. ولی در رابطه با خودم می گویم اگر در این راه افتخار شهادت نصیبم شد امیدوارم ناراحتی از بنده نداشته باشید فقط تنها چیزی که از شما می خواهم این است که مسجد را تنها نگذارید. در نماز جماعت ها شرکت کنید و در مقابل توطئه های داخلی محکم بایستید و اما همان خمینی عزیز را یار و یاور باشید و اما تو ای برادر بسیجی، از تو می خواهم که خدا را یاری کنی. خدا در قرآن می فرماید ان تنصروا الله ینصر کم مرا یاری کنید تا شما را یاری کنم. در سایه یاری خدا می توانید بر تمام مشکلات پیروز شوید از کمی پیروان دین خدا به دل هراسی راه ندهید. همانطور که خدا در قرآن می فرماید (عده کمی با ایمان بر عده کثیری بی ایمان باذن خدا پیروز می شوند.) پس محکم و استوار راه خدا را ادامه دهید تا به سرمنزلگاه مقصود که همان لقاء الله باشد برسید. اماممان این قلب تپنده جهان اسلام این یکه تاز شهامت و شجاعت در پهن دشت شرک و کفر و جهالت این الگوی شما نسل جوان انقلاب، خمینی کبیر را یار و یاور باشید و بیدار و هشیار در راه حفظ خط امام و ادامه آن قدر فرصت ها را بدانید. فرصتها خیلی سریع مثل اسب تندرو از دست می روند.
شما برادران عزیز هنوز جوانید و می توانید کار و فعالیت زیادی انجام دهید. نکند روزی چشم باز کنید و ببینید که پیر و فرسوده شدید و هیچ کاری نکردید. اگر گناهی کرده ای بهترین فرصت برای توبه کردن همین موقع است. (پس از مرگ سهراب، نوشدارو دیگر فایده ندارد) زمانی که می توانید گناهی بکنید ولی نکردید اجر داری. ولی اگر پیر شدی و دیگر نتوانستی گناه بکنی آنوقت ادعای اینکه من گناه نمی کنم را نمی توانی بکنی. (درجوانی پاک بودن شیوه پیغمبری است.) و در آخر ای برادر و … بسیجی، قدر چیزی را که به آن متمسک شده ای بدان. قرآن را از خود جدا نساز که جدایی آن مساوی است با به گمراهی کشیده شدن تو. خدایا یار و یاور تمام رزمندگان اسلام در تمامی جبهه های نبرد حق علیه باطل باش و مرا نیز یاری کن که در راهت کوشا و استوار باشم . الهی آمین
احمد حاج سید نصیر
۲۴/۸/۶۱

 


باسمه تعالی
آیه ای از قرآن: کسی که خروج بکند در راه خدا در حالی که جهاد کننده است ، پس برای او به هر قدمی هفتصد هزار حسنه است و برطرف می شود (بخشیده می شود) هفتصد هزار گناه و بالا می رود هفتصد هزار درجه و می باشد در پناه خدا به هر نحوی که بمیرد، باشد شهید و اگر رجوع کند ، رجوع کرده است . و آمرزیده شده گناهانش و مستجاب می شود دعاهایش.
با درود به امام امت و رهبر کبیر انقلاب اسلامی و بنیانگذار جمهوری اسلامی و با سلام بر امت امام و با سلام بر تمامی شهدای راه حق و معلولین جنگ تحمیلی و با سلام خدمت پدر و مادر گرامیم و بقیه اقوام و آشنایان و دوستان و نزدیکان، امیدوارم حال همگیتان خوب باشد و در سایه پر عنایت خداوند متعال زندگی خوبی را داشته باشید. اگر از حال اینجانب خواسته باشید بحمدا… خوب هستم.
من تابحال اینجا بیکار بودم و فقط در روز آموزش می دیدم و حال که حمله نزدیک است آماده شده ایم که به خط برویم. الان که من دارم برای شما نامه می نویسم درحال آماده باش هستیم و منتظر خبر هستیم. و منظور از نامه نوشتن من این بود که مرا ببخشید و ناراحتی از من نداشته باشید. چون امکان هر برنامه ای در حمله هست و باید افتخار بورزید که فرزندی در راه حق فرستاده اید پس ناراحت نباشید . چو ن حضرت رسول ا… می فرماید: بالاتر از هر نیکوکاری، نیکوکاری هست تا اینکه کشته شوند در راه خدا پس زمانی که کشته شد در راه خدا پس نیست بالاتر از او نیکوکاری ای.
پس ناراحت نباشید که فرزندی در راه حق فرستاده اید چون اگر هم یک قطره از خونش به زمین بریزد همین یک قطره بالاتر از قطره خونی است که در خانه یا در خیابان به زمین بریزد. خوب دیگر در این باره بس است. سرتان را درد آوردم.

  • نوشته شده توسط :saleh
  • ۲۳ اردیبهشت, ۱۳۹۳
  • بدون دیدگاه