شهید قربانعلی اینانلو

تاریخ شهادت ۸/۹/۱۳۶۲ |  محل شهادت:  سومار |  نام عملیات: والفجر ۴

خلاصه ای ازوصیت نامه شهید بزرگوار

به نام الله پاسدار حرمت خون شهیدان. به نام او که از اوییم وحیاتمان در گرو قدرت لایزال اوست. وبه نام او که به سویش باز می گردیم تا نتیجه اعمالمان وپاداش و کیفر اعمالمان را ببینیم . و وای بر ما که اغلب می گوییم: پروردگارا ما را برگردان که دست خالی آمده ایم ؛ ما را برگردان تا تمام عمرمان را در راه رضای تو بگذرانیم.

 ولی ندایی خواهد آمد که بنده گنه کار من دیگر جای برگشت نیست مگر یک عمر ندای منادی ما را نشنیدی و باز خطا نکردی؟ مگر یک عمر فریاد مظلومیت و دادخواهی دردمندان را نشنیدی و باز سکوت کردی؟ مگر رفاه وخوشی این عالم فانی را بر سعادت ابدی جهان باقی ترجیح ندادی؟ پس دیگر هیچ جای بازگشت وجبرانی نیست و وای بر ما که اگر از این بندگان باشیم . پس تا وقت باقی است به خود آییم. نکند که از قافله عقب بمانیم  که اگر عقب بمانیم در این واذی تاریک و پر خطر که در گامش دامهای نیرنگ وفریب گسترده است وارد خواهیم شد .

پس تا کوس رحلت را نزده اند بیدار شویم وعمر باقیمانده را که نمی دانیم چه قدر است و شاید لحظه وصباحی بیش نباشد را در راه کسب رضای خدا تلاش کنیم.

خلاصه ای از زندگینامه شهید بزرگوارقربانعلی اینانلو

شهید قربانعلی اینانلو در سال ۳/۴/۱۳۴۳ در یکی از محلات قدیمی کرج به نام مصباح       در یک خانواده مذهبی دیده به جهان گشود و در دامان مادری پاک و پدری زحمتکش و کارگر      رشد یافته و بزرگ شد و قدم به مدرسه گذاشت و تحصیلات ابتدایی را با موفقیت به پایان رساند ولی به دلیل فقر و مشکلات مادر ترک تحصیل نموده و در دندانسازی مشغول فعالیت و تلاش شد تا از این طریق در تأمین بخشی از مخارج خانواده سهیم و کمک و یاور باشد.     پدر شهید در این باره چنین می گوید:

مدت شش سال تمام به کار دندانسازی مشغول بود  و چون علاقه زیادی به این کار داشت بعد از طی شش سال مهارت و تخصص ویژه ای پیدا کرده بود، او جوانی مؤدب و مهربان و خوش برخورد  بود و در کارهای خانه کمک می کرد، با شروع انقلاب شکوهمند اسلامی در اکثر راهپیمایی ها و تظاهرات بر علیه رژیم منحوس و دست نشانده پهلوی با عشق و علاقه فراوان شرکت می کرد و علاقه زیادی به امام  و سخنرانی های ایشان داشت و بعد از شروع جنگ تحمیلی عراق علیه ایران اسلامی خیلی دوست داشت در جنگ شرکت کرده و در کناررزمندگان کفر ستیز اسلام با مزدوران عراقی بجنگد.

 سرانجام به همین خاطر به صورت داوطلب به خدمت سربازی اعزام و پس از گذراندن دوره های آموزش نظامی به جبهه حق علیه باطل عزیمت نمود و به آرزوی دیرین خود همانا جنگ و جهاد با دشمنان خدا و خلق و یاری و کمک رزمندگان اسلام رسیده هر بار که به مرخصی می آمد احساس می کردیم روحیه بسیار خوبی دارد و از جبهه بودن خوشحال است ولی بار آخر که به مرخصی آمده  بود می گفت: کاش به مرخصی نیامده بودم و انگار که چیزی گم کرده ام و پس از بازگشت از مرخصی به جبهه، در عملیات پیروزمند والفجر ۴ در منطقه عملیاتی سومار شرکت و در حین عملیات از ناحیه گردن و سینه مورد اصابت ترکش قرار گرفته و پس از مدتها رزم قهرمانانه در کنار رزمندگان ظفرمند اسلام جان به جان آفرین تسلیم نموده و به درجه رفیع شهادت نائل آمد. روحش شاد و راهش پررهرو باد.

                            شادی روح تمامی شهدا خصوصاً شهید قربانعلی اینانلو صلوات

  • نوشته شده توسط :saleh
  • ۲۳ اردیبهشت, ۱۳۹۳
  • بدون دیدگاه